Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 870

W dniach 22.09.2016 r. do 28.10.2016 r. w związku z robotami drogowymi, wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na odcinku drogi wojewódzkiej nr 870 Sieniawa - Jarosław  10+580-10+860 w mijscowości Nielepkowice.

Remont Mostu w Urzejewicach i Żurawiczkach

Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku informuje, że z dniem 21.09 br. rozpoczyną się prace związane z przebudową mostów w m. Urzejowice i Żurawiczki w ciągu drogi powiatowej Nr P1605R Urzejowice-Krzeczowice-Siennów. Most w m. Urzejowice zostanie wyłączony z ruchu kołowego i pieszego od dnia 21.09.2016r. natomiast most w m. Żurawiczki od 26.09.2016 r. Ruch kołowy indywidualny i komunikacja autobusowa zostaną skierowane na trasy objazdu. Planowane zakończenie robót to 30 listopada 2016 r.

Przebudowa mostu w Hoczwi

Około pół roku potrwa rozpoczęta początkiem czerwca br. przebudowa mostu przez potok Dziurdziów w Hoczwi (powiat leski) w ciągu drogi wojewódzkiej nr 893 Lesko – Cisna. Podczas wykonywanych prac budowlano – montażowych ruch odbywa się wahadłowo. Ze względu na tworzące się szczególnie podczas weekendów korki, kierowcom jadącym z Leska w kierunku Polańczyka zalecany jest objazd przez Uherce i Solinę, natomiast z Polańczyka do Leska – przez Solinę i Uherce.

Prace obejmujące przebudowę mostu, dojazdów do obiektu oraz odcinkowe umocnienie brzegów i dna potoku będą prowadzone najprawdopodobniej do końca listopada br. Wysłużona przeprawa zostanie zastąpione nowym, komfortowym obiektem o najwyższej klasie nośności (A), co oznacza, że będą mogły poruszać się po nim pojazdy o masie całkowitej do 50 ton. Nowy most zostanie wyposażony w szerszą jezdnię, obustronne chodniki oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu – balustrady i bariery  .Koszt przebudowy mostu w Hoczwi to blisko 2,3 mln złotych.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich przeprasza za utrudnienia i apeluje do kierowców o bezpieczną jazdę zgodnie z tymczasowym oznakowaniem.

Przebudowa mostów na rzece Wiar w Wojtkowej

Kolejne mosty w Bieszczadach zostaną przebudowane

 

Około pół roku potrwa przebudowa mostów przez rzekę Wiar w Wojtkowej (powiat bieszczadzki) w ciągu drogi wojewódzkiej nr 890 Kuźmina – Krościenko oraz potok Dziurdziów w Hoczwi (powiat leski) w ciągu drogi wojewódzkiej nr 893 Lesko – Cisna. Podczas wykonywanych prac budowlano – montażowych ruch w tych miejscach będzie odbywał się wahadłowo. Inwestycje zrealizuje firma
STRABAG Sp. z o.o.

Prace obejmujące przebudowę mostów, dojazdów do obiektów oraz odcinkowe umocnienie brzegów i dna cieków ruszą w pierwszym tygodniu czerwca br. Wysłużone przeprawy zostaną zastąpione nowymi, komfortowymi obiektami o najwyższej klasie nośności (A), co oznacza, że będą mogły poruszać się po nich pojazdy o masie całkowitej do 50 ton. Nowe mosty zostaną wyposażone w szerszą jezdnię, obustronne chodniki oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu – balustrady i bariery.

Koszt przebudowy mostu w Hoczwi to blisko 2,3 mln złotych, natomiast w Wojtkowej – niespełna milion. Planowany termin zakończenia robót to koniec listopada br.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich przeprasza za utrudnienia i apeluje do kierowców o bezpieczną jazdę zgodnie z tymczasowym oznakowaniem